Amunicja 9mm – kompletny przewodnik

utworzone przez | sty 7, 2022 | 0 komentarzy

Wprowadzenie: Co to jest amunicja 9mm?

Amunicja 9mm to rodzaj amunicji pistoletowej. Istnieją dwa rodzaje amunicji 9mm: full metal jacket (FMJ) i hollow point. 9mm jest popularnym wyborem do samoobrony, ponieważ jest niedrogi i może nim strzelać wiele dział. Jednak pocisk FMJ jest tańszy, ale zadaje mniej obrażeń celowi, podczas gdy pusty punkt zadaje więcej obrażeń, ale kosztuje więcej pieniędzy

Rodzaje i zastosowania amunicji 9mm

Amunicja 9mm to najpowszechniejszy rodzaj amunicji do broni krótkiej. Użycie amunicji 9mm można znaleźć w takich branzach jak wojskowa, policja czy ochronie.

Kaliber 9mm to jeden z dwóch najpopularniejszych kalibrów do broni krótkiej. Jest to również najpopularniejszy rodzaj amunicji do broni krótkiej używany na całym świecie ze względu na niski koszt i szeroką dostępność.

Możliwe przypadki użycia: Dla funkcjonariusza organów ścigania kluczowe znaczenie może mieć wiedza o typach i zastosowaniach amunicji 9mm, ponieważ różne typy zapewniają różne wyniki/efekty.

Kalibry pistoletów 9 mm i ich zastosowania

Kaliber 9mm istnieje już od stu lat. Jest to najpopularniejszy kaliber do pistoletów i jest używany przez ponad połowę światowych organów ścigania.

Pistolet 9mm jest generalnie lżejszy od pistoletu kalibru .45 ze względu na rozmiar naboju. 9mm jest również bardziej przystępny cenowo niż jego odpowiedniki; dlatego jest to doskonały wybór dla osób, które strzelają rekreacyjnie lub zawodowo, ponieważ koszty amunicji są utrzymywane na minimalnym poziomie.

Dostępne są cztery różne rozmiary kalibrów: .22, .38, .357 i .45. Im mniejsza liczba kalibru, tym większa będzie średnica danego kalibru. Pocisk 9 mm będzie miał większą średnicę niż pocisk .22, ale mniejszą średnicę niż pocisk kalibru 357 lub 45

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles