Tłumik do broni – kompletny przewodnik

utworzone przez | sty 7, 2022 | 0 komentarzy

Co to jest tłumik do broni i dlaczego jest ważny?

Tłumiki do broni pomagają zredukować dźwięk wystrzału do poziomu, który nie spowoduje uszkodzenia słuchu ani zakłóceń.

Tłumik to urządzenie przymocowane do lufy pistoletu, które zmniejsza odgłos wyładowania poprzez spowolnienie ucieczki rozprężających się gazów zza pocisku.

Ciekawostka:

W Stanach Zjednoczonych tłumiki do broni podlegają regulacjom federalnym od 1934 roku, ponieważ mogą być używane w działalności przestępczej, takiej jak zabójstwa, ale o dziwo spokojnie można je kupować i sprzedawać – o ile ma się odpowiednie pozwolenie.

Jak tłumiki sprawiają, że broń jest bezpieczniejsza?

Tłumiki stają się popularne ze względu na zapewniane przez nie korzyści w zakresie bezpieczeństwa. Hałas wytwarzany przez wystrzał z pistoletu powoduje u niektórych osób uszkodzenie słuchu.

Fale dźwiękowe emitowane przez broń mogą osiągnąć nawet 140 dB. Ten wysoki poziom decybeli wystarcza, aby spowodować uszkodzenie słuchu, szumy uszne i dzwonienie w uszach niektórych osób.

Tłumiki zostały początkowo zaprojektowane do tłumienia odgłosów broni palnej, aby nie były słyszalne z dużej odległości.

Obecnie tłumiki są również używane do zmniejszania zanieczyszczenia hałasem, poprawy dokładności i ochrony słuchu myśliwych podczas polowania na zwierzynę łowną, taką jak jelenie i dziki.

4 najważniejszych korzyści z zakupu tłumika

Jeśli nie jesteś świadomy, tłumik jest urządzeniem, które wycisza dźwięk wystrzału. Czyni to poprzez wychwytywanie rozprężających się gazów uwalnianych podczas wystrzału.

1. Chroni Twój słuch

2. Zmniejsza odrzut broni i odskok lufy

3. Dzięki mniejszemu skokowi szybciej masz możliwość namierzenia celu

4. Unikniesz wykrycia przez cel (jako oficer służb mundurowych lub najemnik 😉 )

Ważne:

Z tłumików i kompensatorów możesz korzystać tylko i wyłącznie na strzelnicach!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles