ZKS Warszawa – Warszawa, Mazowieckie

utworzone przez | sty 3, 2022 | 0 komentarzy

Położenie: ul. Marymoncka 42

Dystans: 20m

Typ strzelnicy: zadaszona (zamknięta)

Ilość stanowisk:
b.d.

Godziny otwarcia:
pon-ndz: 9.00-19.00

Zanim się wybierzesz zawsze sprawdź aktualne godziny pracy na stronie strzelnicy.

Strzelectwo Czarnoprochowe: TAK

Strona www: https://www.zks.waw.pl/

Telefon: 22 834 41 08

Facebook: https://www.facebook.com/StrzelnicaZKS/

Opis:

Miłośnicy strzelectwa chętnie korzystają z licznych strzelnic, znajdujących się w różnych częściach kraju. Jednym z miejsc o wieloletniej tradycji, które cieszy się olbrzymią popularnością, jest choćby ZKS Warszawa.

Co warto wiedzieć o Stowarzyszeniu? Jak działa tamtejsza strzelnica? W jakich szkoleniach można wziąć udział? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części tekstu.

 

ZKS Warszawa – kilka słów o Związkowym Klubie Strzeleckim Warszawa

Związkowy Klub Strzelecki Warszawa to instytucja o długoletniej tradycji. Jej korzenie sięgają drugiej połowy lat 50. XX wieku, gdy działacze i zawodnicy z różnych części Warszawy postanowili założyć wspólną przestrzeń do rozwijania umiejętności strzelecki oraz propagowania wiedzy na temat tego sportu.

Pod koniec lat 60. rozpoczęto budowę strzelnicy przy ul. Marymonckiej, w której to lokalizacji mieści się ona do dziś. Zajmuje aż 20 000 metrów kwadratowych ogrodzonego terenu, ze strzelnicami przystosowanymi do strzelań z broni krótkiej, długiej i pneumatycznej, a także rozbudowanego zaplecza z miejscem na zawody, imprezy integracyjne lub pikniki. Strzelnica jest ponadto wyposażona w salę wykładową, na której odbywają się szkolenia i kursy strzeleckie.

W początkowych latach funkcjonowania klub utrzymywał się przede wszystkim dzięki wsparciu sponsorów, w tym na przykład spółdzielni „Jedność Łowiecka”. Obecnie do podstawowych trzonów finansowania zaliczają się składki członkowskie oraz dotacje miejskie.

 

Strzelnica ZKS Warszawa – kto może z niej korzystać?

Strzelnica ZKS Warszawa ma zgodę na posiadanie broni oraz prowadzenie strzelań kulowych i pneumatycznych. Jest otwarta codziennie, również do późnych godzin wieczornych, dzięki zastosowaniu wygodnego oświetlenia tarcz. Mogą z niej korzystać zarówno członkowie klubu strzeleckiego, jak i osoby prywatne, po wcześniejszym zgłoszeniu się do dyżurnego oraz kontakcie z instruktorem.

Osoby posiadające patent strzelecki mogą swobodnie trenować samodzielnie, korzystając z broni i amunicji klubowej lub własnej. Strzelcy nie posiadający dokumentów, mogą natomiast trenować pod okiem certyfikowanych i doświadczonych instruktorów.

 

Oferta strzelnicy ZKS Warszawa

Z usług strzelnicy mogą korzystać osoby prywatne oraz zorganizowane grupy, które pragną poprawić umiejętności strzeleckie lub po prostu ciekawie spędzić czas. Pod okiem instruktorów, obecnych na strzelnicy każdego dnia, można szlifować swoje umiejętności strzeleckie w zakresie strzelania z broni:

  • krótkiej pneumatycznej,
  • bocznego i centralnego zapłonu,
  • długiej pneumatycznej,
  • bocznego zapłonu.

W klubie regularnie trenują sportowcy, pragnący podnosić poziom swoich umiejętności oraz trenujący do rozmaitych zawodów na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Do ZKS Warszawa należeli m.in. złota medalistka olimpijska Renata Mauer oraz medaliści Mistrzostw Europy Janusz Kalmus czy Wiktor Kobyliński.

ZKS Warszawa organizuje imprezy integracyjne dla pracowników rozmaitych firm lub instytucji, prowadzone pod opieką certyfikowanych trenerów, podczas których zapewnia się również niezbędną opiekę medyczną.

Klub w swojej ofercie ma również zajęcia grupowe dla młodzieży szkolnej (od 13. roku życia), m.in. z wyczynowej broni sportowej, prowadzone przez doświadczonych trenerów.

 

Szkolenia i kursy – ZKS Warszawa

Na terenie strzelnicy ZKS Warszawa są organizowane rozmaite kursy doskonalące umiejętności strzeleckie (zajęcia teoretyczne i praktyczne).

Szczególnie dużą popularnością cieszą się kursy na patent, na prowadzącego strzelanie i sędziowskie, dające olbrzymią wiedzę na temat broni i jej użytkowania oraz pozwalające uzyskać legitymacje, potrzebne do samodzielnego strzelania lub prowadzenia zajęć strzeleckich dla innych.

Oprócz tego, w klubie regularnie odbywają się szkolenia z konserwacji broni, dzięki którym uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności na temat skutecznych sposobów zabezpieczania broni przed zniszczeniem, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo.

 

ZKS Warszawa – miejsce dla sportu i rekreacji

Zajęcia strzeleckie cieszą się olbrzymią popularnością. W ZKS Warszawa można zdobyć szereg przydatnych uprawnień, szlifować umiejętności sportowe albo po prostu ciekawie spędzić czas samodzielnie lub w grupie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles